Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi

Masallı Regional Mədəniyyət İdarəsi

Region haqqında
Təhsil

Yardımlı

Rayonda 80 ümumtəhsil məktəb o, cümlədən 42-si tam orta, 22-si ümumi orta, 16-sı ibtidai məktəb, 3 məktəbəqədər və 5 məktəbdən kənar müəssisələr fəaliyyət göstərir. Bundan əlavə olaraq rayonda 1 texniki peşə məktəbi fəaliyət göstərir ki, burada 3 qrup üzrə Rayon ümumtəhsil məktəblərində hazırda 8947 şagirdin təlim tərbiyyəsi ilə 998 müəllim pedoqoq çalışır. Əalvə olaraq rayonda S.İbişov adına Yardımlı peşə məktəbi fəlaiyyət göstərir. Bu məktəbdə 6 qrupda (Elektrik-qaz qaynaqçısı, geniş profilli traktorist-maşinist, kəndin elektrikləşməsi və rabitə üzrə elektrik mantyoru, avtomobil və kənd təsərrüfatı maşın və avadanlıqların təmiri üzrə çilingər, heyvandarlıq kompleksi üçün ferma operatoru və arıçılıq peşəsi) 160 şagirdin təhsili ilə 16 pedoqoji işçi işləyir.
Müəllimlərdən, 73 nəfəri qadınlar, 787 nəfəri ali, 211 nəfəri orta ixtisas təhsillidir, 1 müəllim elmlər namizədi, 8 nəfər "Əməkdar müəllim", 4 nəfər "Tərəqqi" medalı ilə təltif olunmuş, 22 nəfər "Qabaqcıl təhsil işçisi" fəxri adları almışlar.
2003-2010-ci illər ərzində 8758 şagird yerlik 52 yeni məktəb, o cümlədən Heydər Əliyev Fondunun vəsaiti hesabına 5254 yerlik 33 məktəb binası tikilmiş; 2005-ci ildə Akademik Zərifə Əliyeva adına 70 yerlik uşaq bağçası, 2010-cu ildə 1381 şagird yerlik 15 məktəb binası əsaslı təmir olunmuşdur.

Yardımlı rayonunda yerləşən Orta və əsas məktəb,
məktəbdənkənar təhsil müəssisələri məktəbi

Rayon Təhsil şöbəsinin müdiri: Manaf Balışov: 050-549-99-70

S/S Məktəblərin adı Direktor
Adı, soyadı və atasının adı
 
Əlaqə nömrələri
1 Şəhər 1 saylı tam orta Səlifov Təbiət İsaq 050-334-19-89
2 Şəhər 2 saylı tam orta Abdullayeva Xədicə Salman 050-311-35-24
3 Şəhər 3 saylı tam orta Qurbanov Salman Polatxan 050-502-27-49
4 Arus kənd tam orta Məmmədov Eldəniz Məmmədhəsən 050-524-88-29
5 Kürəkçi kənd tam orta Babayev Namiq Həmdulla 050-245-62-91
6 Çayüzü kənd tam orta Əhmədov Hacıabış Əliskəndər  
7 Vərgədüz kənd tam orta Məmişov Fərhad Balaş 050-445-83-65
8 Yolocaq kənd tam orta Əsgərov Əvəz Surxay 050-245-62-84
9 Bərcan kənd tam orta Mənsimov Mənsim Musa 050-411-88-29
10 Hamarkənd kənd tam orta Adışov Sadat Xudu 050-583-91-58
11 Şəfəqli kənd tam orta Qənbərov Ramin Nəsrəddin 050-245-62-94
12 Honuba kənd tam orta Aslanov Ələddin Yağnəli 050-372-32-08
13 Telavar kənd tam orta Xubaliyev İlqar 051-828-01-75
14 Horavar kənd tam orta İbrahimov Zakir Cəfər 050-281-34-17
15 Alçabulaq kənd tam orta Qasımov Ağalı Xubalı 050-346-20-05
16 Alar kənd tam orta Əbilov İlyas Xıdır 050-491-89-67
17 Astanlı kənd tam orta Əzimov Mais 050-704-28-57
18 Avaş kənd tam orta Abiyev Ramazan Xosrov 051-508-89-49
19 Ostayr kənd tam orta Səfərov Qabil Yəhya 050-559-41-82
21 Köryədi kənd tam orta Mustafayev Mehralı Ağaxan 050-624-65-56
22 Zövün kənd tam orta Balaşov İntiqam Mirzəkişi 050-493-87-73
23 Porsava kənd tam orta İmanov Fizuli Dövlət 050-376-07-23
24 Dağüzü kənd tam orta Cəfərov Ağa Ağahüseyn 050-327-42-69
25 Gavran kənd tam orta Ağayev Kamil Xudakişi 050-649-34-41
26 Çanaxbulaq kənd tam orta Tarverdiyev Azadxan İldır 050-678-11-85
27 Bozayran kənd tam orta Hüseynov Seymur Teymur 050-585-28-20
28 Sırıq kənd tam orta Əsgərov Şirxan Behbud 050-672-93-85
29 Urakəran kənd tam orta Orucov Vuqar 050-554-55-32
30 Osnakəran kənd tam orta Teyyubov Tofiq İslam 050-321-69-82
31 Qaraqaya kənd tam orta Salmanov Şahin Salman 050-333-62-98
32 Perinbel kənd tam orta Piriyev Əfsər Piri  
33 Anzov kənd tam orta Fətullayev Sarvan Ötərxan 050-557-64-41
34 Arvana kənd tam orta İsayev Kamran Abasxan  
35 H-Şıxlar kənd tam otar Cabbarov Daməd Camal 050-683-55-02
36 Şiləvəngə kənd tam orta Qasımov Rafiq 050-488-48-95
37 Bürzümbül kənd tam orta Rəsul Quliyev  
38 Cerinbel kənd tam orta Feyzili Firudin  
39 Vəlixanlı kənd tam orta Rufullayev Zahir Yaqub 050-674-94-02
40 Şıxlar kənd tam orta Novruzov Şəfaqət  
41 Nisəqala kənd tam orta Şahbazov Şükürağa Hüseynağa 051-710-05-04
42 Ərsilə kənd tam orta Dadaşov Səftər İsmayıl 050-387-14-02
Əsas məktəblər
1 Şəhər 4 nömrəli ümumi orta Səmədov Alim  
2 Separadi kənd ümumi orta Məmmədov İslam Aslan 050-586-60-07
3 Peştəsər kənd ümumi orta Abbasov Özxan Əvəz  
4 Qabaqdibi kənd ümumi orta Xubaliyev Əli Xubiş  
5 Bilnə kənd ümumi orta Rufullayev Himayət Xıdır 050-321-86-11
6 Gügavar kənd ümumi orta Bədirli Yaşar Behbud 050-621-93-24
7 Mirimli kənd ümumi orta Zeynalov Vaqif Mirzəbala 050-473-29-57
8 Vərov kənd ümumi orta Hüseynov Şakir Mərdi 050-369-13-57
9 Mamulğan kənd ümumi orta Xudiyev Bəbir Əliş 050-454-17-20
10 Şovut kənd ümumi orta Məmmədov Məzahir Naib 050-373-23-04
11 Şıxhüseynli kənd ümumi orta Rəhmənov Səfərxan Təhməz 050-563-23-86
12 Gərsava kənd ümumi orta Allahyarov Niyyət 050-497-49-11
13 Gölyeri kənd ümumi orta Mirzəyev Ağagül Ağadin 050-514-79-95
14 Köryədi kənd ümumi orta Sakit Əlioğlu 050-454-17-62
15 Abasabad kənd ümumi orta Hidiyev Ağasəf Abbas 050-409-59-35
16 Abidinli kənd ümumi orta Ağayev İlyas Mahmud 050-2415-62-86
17 Gendərə kənd ümumi orta Mehtiyev Habil Naib 050-623-06-45
18 Keçələkəran kənd ümumi orta Əsədov Bəylər Kiçixan 050-344-18-32
19 Məlikli kənd ümumi orta Kazımov Kamal Yaşılxan 050-379-74-65
20 Avun kənd ümumi orta Qəniyev Nəsimi Böyükağa 050-388-08-84
21 Əfçədulan kənd ümumi orta Cahangirov Əlisahib 050-345-15-17
22 Dəlləkli kənd ümumi orta Nəsirov Bafadin 050-339-66-32
İbtidai məktəblər
1 Tilə kənd ibtidai məktəbi Paayev Güloğlan Feyruz 050-328-32-00
2 Ləzir kənd ibtidai məktəbi Şükürov Rahim Əzuzulla 050-546-77-07
3 Sığnə kənd ibtidai məktəbi Qurbanov Mahir Arif 050-689-23-75
4 Zeynələzir kənd ibtidai məktəbi Fərzullayev Samir Qardaşəli 050-591-08-43
5 Zəngələ kənd ibtidai məktəbi Ağayev Əlcan Şabi  
6 Solqard kənd ibtidai məktəbi Əlicanov əlizamin Bəybala 050-539-62-43
7 Zenqaran kənd ibtidai məktəbi Mustafayev Şahbaz Ehtibar 050-585-28-44
8 Teşkan kənd ibtidai məktəbi Əliyev Abış İman 050-368-25-14
9 Dəryavar kənd ibtidai məktəbi İmanov Ramiz Həmzaxan 050-516-53-07
10 Ləzran kənd ibtidai məktəbi Əliyev Fərəc Əyub 050-398-05-37
11 Mirimli kənd ibtidai məktəbi Ağayev Heybət Savadxan 050-394-53-65
12 Jiy kənd ibtidai məktəbi    
13 Odrağaran kənd ibtidai məktəbi Mustafayev Ələkbər Mövsum 050-574-91-63
14 F/Qişlaq kənd ibtidai məktəbi Abbasov Özbəy Feruz 050-512-09-69
15 Avur kənd ibtidai məktəbi Quliyev Rəşad 050-689-85-02
16 Abasallı kənd ibtidai məktəbi Ağayev Çingiz Bəybala  
Məktəbdən kənar təhsil müəssisələri
1 Uşaq Gənclər İdman məktəbi Səlifov Rakif Ədalət 050-552-52-12
2 Uşaq Gənclər Şahmar məktəbi Mənsimov Vurğun Dadaş 050-377-79-35
3 Uşaq Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru Məlik Nuriyev Mirzağa  
4 Tevniki Yardıcılıq mərkəzinin direktoru Quliyev Aslan Bulutxan 051 -722-29-22
5 Ekoloji Tərbiyə və Təcrubəçilik Mərkəzinin direktoru Adiyev Mehman Salman 050 – 396-60-88
Məktəbəqədər təhsil müəssisələri
1 Şəhər 1 nömrəli uşaq bağçası İsmayılova Gülnarə 025-206-23-77
2 Çayüzü kənd uşaq bağçası Eyvazova Səbirə Əhməd  
3 Yolacaq kənd uşaq bağçası Novruzova Vəsxanım 050-518-12-25